Cilt Bakımı

 

CİLT BAKIMI ÜNİTEMİZ

geneO+

geneO+ cildi destekleyen ve güçlendiren en etkin 3 teknolojiyi, yani OxyGeneo™, TriPollar® RF ve Ultrason teknolojilerini yapısında birleştirerek “cilt bakımı” kavramını yeniden tanımlayan, tek adımda deri yenileyici bir bakım platformudur. Tek bir platform cildin beslenmesini, sıkılaşmasını ve kırışıklık görünümünün azalmasını sağlayabilmektedir. geneO+ süper cilt bakım platformu deri geçirgenliğini artırarak gereksinim duyulan besleyici bileşenlerin deri katmanlarına en yüksek düzeyde ulaşabilmesini sağlamak amacıyla Ultrason teknolojisinden, deride gerginlik, sıkılaşma ve gençleşme sağlamak amacıyla da TriPollar® RF teknolojisinden yararlanmaktadır.

CİLT TANIMINIZ

Cilt vücudun en önemli organlarından biridir. İdeal cilt sağlığına ulaşmak için, çeşitli cilt tiplerini ve durumlarını anlamak ve hasara neden olabilecek faktörleri bilmek önemlidir.

CİLT TIPLERI & DURUMLARI

Her cilt farklıdır; farklı cilt tipi ve farklı cilt durumlarının kombinasyonları kendine has özelliklere sahiptir.

CİLT TİPLERİ

* Kuru cilt: Kuru cilt kendini kolayca belli eden bir yapıya sahiptir. Çünkü pul pul dökülme ya da yer yer soyulmaların gözlemlendiği bir cilttir. Kuru ciltlerde yağ yani sebum oranı azdır , nem eksikliğinden dolayı donuk ve solgun görünürler .İnce kırışıklıkların diğer cilt tiplerine göre oluşması daha kolaydır. Bu cilt tipinin iyi nemlendirilmesi gerekmektedir. Çünkü neme en çok ihtiyaç duyan cilt tipidir. E vitamini içeren nemlendiriciler daha faydalı olacaktır.

 

Yağlı cilt: Yağlı ciltler genelde yağdan dolayı parlak görünen ciltlerdir. Akne ve siyah nokta ve sivilce sorununun en çok kendini gösterdiği cilt tipidir. Yağlı ciltlerde gözenekler çok geniştir. Bu cilt tipine sahip olanların gözenek küçültücü ürünler kullanması gerekmektedir.

Normal cilt: cilt tipleri arasında en sorunsuz cilt normal cilttir. Kuruluk ve yağlanma gibi problemlerle karşılaşılmayan bir cilt tipidir. Gergin ve sağlıklı ciltlerdir. Fakat yine de temizliğinin aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

Karma cilt: karma ciltler hem yağlı, hem de kuru ciltlerin özelliğini barındıran ciltlerdir. Genelde T bölgesi denilen burun ve alın bölgesinin yağlı olduğu, diğer bölgelerin ise normal ya da kuru özellik gösterdiği ciltlerdir. Yüzün bu özellikleri dikkate alınarak temizlenmesi gerekmektedir.

Hassas cilt: Hassas ciltler kolayca tahriş olabilen, kızaran ciltlerdir. Kaşınma ve yanma problemleri ile karşılaşılabilir. Bu ciltlerin bakımı hassas ciltlere özel ürünlerle yapılmalıdır.

CİLDİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

ÇEVRESEL SALDIRGANLAR

Koruyucu antioksidanların doğal deposu cildin kendisini onarmasına yardım eder fakat çevresel faktörler tarafından bombalandığı zaman bu kaynak çabucak tükenir. Antioksidan koruması olmadan cilt görünümünü ve uzun süreli sağlığını etkileyen hücresel hasara karşı koyamaz.

Cilt hasarına neden olan ana çevresel faktörler güneş ışığı, kızılötesi radyasyon, hava kirliliği, iklim değişiklikleri ve sigara dumanıdır. Bu tetikleyiciler cildin hayati hücresel bileşenleri ve DNA’sında zararlı olaylar zincirini başlatan serbest radikalleri yaratır. İltihap, DNA mutasyonları, protein hasarı ve gen ifadesindeki değişiklikler diğer yıkıcı etkilerin arasındadır. Hücreler çevresel saldırılardan kendilerini daha az koruyabildiğinde ve işlevlerini doğru gerçekleştirme kabiliyetlerini yitirdiklerinde oluşan görünür işaretler ince çizgiler, kırışıklıklar, gevşeklik, lekelenme ve potansiyel cilt kanseridir.

GÜNEŞ HASARI & GÜNEŞ KORUMASI

Güneş hayatı devam ettiren enerjinin kaynağıdır fakat uygun koruma olmaksızın güneşe maruz kalındıkça negatif sonuçlara neden olur. Cildimize zarar veren ışınların üç ana tipi UVA, UVB ve kızılötesi ışınlar (IR)dır, bunların hepsi cilde nüfuz etme yetisine sahiptir ve hücrelere zarar verir. Yüzeyde bu zarar ince çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve lekelenme olarak görünür fakat en tehlikeli sonuç yüzeyin altındaki cilt kanseri riskidir.

Cildi güneşten yeteri kadar korumak için, güneş koruyucu günlük rutinin bir parçası olmak zorundadır

Araştırmalar sadece güneş korumasının çevresel hasara karşı yeterli korumayı sağlamadığını göstermiştir.İkinci olarak, güneş korumaları UV ışınlarına maruz kalma sonucunda oluşan serbest radikallerin sadece %55 oranına kadar olan kısmını engeller. Son olarak, UV filtreleri zararlı kızılötesi radyasyona karşı koruma sağlamaz. Çevresel cilt tehdit kaynaklarının tümüne karşı geniş kapsamlı koruma için, günlük güneş korumasıyla beraber bir topikal antioksidan kullanmak gerekir. SkinCeuticals UV ışınlarının ve diğer çevresel faktörlerin neden olduğu hasara karşı ideal korumayı sağladığı klinik olarak test edilmiş .

DOĞRU CİLT BAKIM REJİMİNİN ÖNEMİ

Cildin görünümünü iyileştirmek ve onu daha sağlıklı hale getirmek için doğru bir cilt bakım rejimi gereklidir. Belirli ürünler cilt tipine ve cilt durumuna bağlı olsa da, bütün etkili rejimler üç ana elementi içermelidir – Önleme Düzeltme ve Koruma. SkinCeuticals olarak, ürün felsefemiz ve tüketici eğitim programlarımız bu prensipler doğrultusunda şekillenmiştir. Bu üç basamak çevresel saldırıların ciltteki etkisini hedef alır ve en aza indirir.

Cilt yaşlanması ve cilt kanserini “Önleme” için, günlük topikal antioksidan kullanmak gereklidir. Bu ürünler UV ışınları, kızılötesi radyasyon, kirlilik ve sigara dumanı gibi diğer çevresel faktörlerin oluşturduğu serbest radikalleri etkisiz hale getirerek cilt hasarını önlemektedir.

Güneşin sebep olduğu foto hasar artan cilt yaşlanmasının ve cilt kanserinin bir numaralı nedenidir. Bu hasarı önlemek için, cildi güneş ışığından “Koruma” şarttır. SkinCeuticals farklı cilt tipleri, durumları ve yaşam tarzları için tasarlanmış, cildi UV ışınlarından koruma amaçlı, geniş spektrumlu çeşitli güneş koruyucular sunar.

Çizgiler, kırışıklıklar, lekelenme ve geçmiş hasarın diğer görünür etkilerini en aza indirmek için, SkinCeuticals “Düzeltme” amaçlı ürünler sunar. Bu etkili cilt bakım ürünleri daha sağlıklı ve genç görünümlü bir cilt sağlamak için güçlü içerikler ve gelişmiş teknolojiyle formüle edilmiştir.

Bu üç bileşen cildin görünümünü iyileştirmek ve onu daha sağlıklı hale getirmek için etkili bir cilt bakım rejimini garanti eder.