Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon; lazer enerjisinin kullanılarak  istenmeyen tüylerden vücuttan sağlıklı -  kalıcı ve hızlı olarak kurtulabilmenin yollarından biridir. Tüylerden ve istenmeyen kıllardan kurtulmak için eskiden beri kullanıla gelen ağdalar, jilet, makine, tüy dökücü kremler gibi acı veren hatta zaman zaman alerjiye ve enfeksiyon yol açan yöntemlerdi. Artık bu işlemler yada ürünlerin yerini lazer epilasyon almış durumda. Epilasyon yapılmasının amacı kıl köküne kalıcı tahribat vermek ve daha fazla kıl oluşumunu engellemektir. Lazer epilasyon vücutta  kıl olan her bölgeye uygulanabilmektedir.

Epilasyon uygulamasında genellikle bacaklar, kollar, koltuk altı, sırt, omuz, yüz, yanaklar, dudak üstü, sakal bölgesi ( erkeklerde şakak bölgesi ve sakal çizgisi belirleme gibi ) bikini bölgesi ve genital bölgelerde daha sıklıkla yapılan işlemlerdir.

Lazer epilasyon ya da ütüleme işlemi olarak da bilinen sistemle istenmeyen tüylerde yoğunlaşan lazer enerjisi deriye ve dokulara hasar vermeden kıl kökünü yakar ve tekrar oluşmama etkisi ortaya koyar.

Lazer epilasyon bir kere uygulandığında yeterli mi? Sorusuna cevap bölgedeki tüylerin yoğunluğuna ve koyu renkli olmalarına göre seanslanır. Belirli aralıklar ile uygulanan seanslar sonrasında tüylerde %85 ila %90 arasında kalıcı tahribata neden olarak azalttığı görülmektedir.


 

LAZER EPİLASYON ÜNİTEMİZ

Kliniğimizde Alexandrite (Candela) ve ND-Yag (Candela) cihazları kullanılmaktadır. Uygulamalarımız Uzman Dermatolog denetiminde hemşire ve estetisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Cilt ve kıl tipine uygun cihaz ve dozlar belirlenerek yapılan tedavide en iyi sonuçlar alınması hedeflenir. Seans aralıkları 2 ay olmakla birlikte her seans sonrasında 2-3 hafta arasında dökülme sağlanamayan tüylere tekrar atış yapılarak dökülmesi sağlanır.

Uzmanlarımızın özenli çalışmaları sonucunda en kısa sürede etkin bir sonuca ulaşılması hedeflenmektedir.

Alexandrite Candela

Alexandrite Candela ile ilgili olarak en iyi lazer epilasyon cihaz olarak bilinen candela çok fazla ilgi görmektedir. Bir çok farklı türü olan bu cihazın tüy problemlerinden cilt sorunlarına kadar, birçok alanda kendini en planda tutmaktadır. Neredeyse ağrısız olan bu cihaz cilt soğutma mekanizması içermektedir.

Candela Alexandrite lazer, çok çabuk etki yapmasından ötürü hem bir yapan uzman kişilere hem bir de hastalara konfor sağlamaktadır. İyi bir uzman aracılığıyla en güzel biçimde yapıldığı halde sağlıksal hiçbir problem teşkil etmeden kısa zamanda tesirini olumlu yönde göstermektedir. Kılların tamamıyla yüzeyden uzaklaşmasına katkı olanağı sağlar. Her cilt rengine uyumlu olarak çabuk bir biçimde kılların ortadan kaybolmasına destekçi olabilir.

ND:YAG İLE LAZER EPİLASYON

Nd:YAG ile lazer epilasyon nedir?

Nd:YAG lazer 1064 nm. dalgaboyunda, lazer epilasyonda, damar ve leke tedavisinde kullanılan bir lazerdir. Apogee, Candela,  Clarity, Epicare markaların Nd:YAG lazerleri mevcuttur.

Nd:YAG lazer ile lazer epilasyonun  özellikleri nelerdir?

Nd:YAG lazer renkli tüylerin köklerini yakarak kalıcı kıl kaybı yapar. Nd:YAG lazer renge çok duyarlı olmadığından koyu ten rengine sahip olanlar ve bronz teni olanlarda epilasyonda tercih edilir.Çünkü  koyu cildi yakmaz.

Nd:YAG lazer epilasyonda hangi tüylere etkilidir?

Nd:YAG lazer epilasyon açık tenlilerde kalın veya ince yapılı, siyah, koyu  kahverenkli tüyleri gidermekte etkilidir. Açık tenli kişilerde açık kahverengi tüylerde etkinliği düşüktür. Nd:YAG lazer  koyu ten rengine sahip kişilerde siyah-kahverengi renkli ve kalın yapılı tüyleri gidermekte kullanılabilir. Ayrıca koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde etkilidir.